Главная / Украина / У Мінфіні оцінили втрати бюджету через «націоналізацію» підприємств в ОРДЛО>

У Мінфіні оцінили втрати бюджету через «націоналізацію» підприємств в ОРДЛО>

Фото: Макс Левин

Припинення сплати податків «націоналізованими» в ОРДЛО підприємствами позбавить український бюджет близько 2 млрд грн податкових надходжень.

Про це повідомляє «Дзеркало тижня» з посиланням на джерело в міністерстві.

«Джерело ZN.UA в Міністерстві фінансів повідомило, що, за їхніми підрахунками, втрата 40 підприємств ОРДЛО обійдеться бюджету в суму близько 2 млрд грн податкових надходжень. І ця цифра більше схожа на правду, ніж озвучені Гройсманом 32 млрд», — йдеться в статті.

Опитані експерти звернули увагу на те, що підприємства, які до останнього часу працювали в ОРДЛО під українською реєстрацією, — це експортери, які не платили ПДВ, що утворює більшу частину податкових надходжень. Те ж саме, в зв’язку з офіційною збитковістю, стосується і податку на прибуток.

«Тобто прямі податкові втрати навряд чи будуть дуже вже значимі. Набагато гірше, звичайно, із внесками до Пенсійного фонду та податком на доходи фізосіб — адже зарплати на великих підприємствах з великими штатами платилися в основному офіційно», — сказано в матеріалі.

Нагадаємо, 1 березня «ДНР» і «ЛНР» оголосили про початок процесу «націоналізації» українських підприємств, які перебувають на території, що контролюється сепаратистами. Приводом стала блокада залізничного сполучення з окупованою територією.

У відповідь Україна 15 березня повністю заборонила вантажоперевезення на окуповану територію Донбасу.

http://lb.ua