Главная / Украина / Україна втратила шанс на санкції проти нової Держдуми − російський опозиціонер

Україна втратила шанс на санкції проти нової Держдуми − російський опозиціонер

Україна втратила шанс на санкції проти нової Держдуми − російський опозиціонер  | Политобоз

Російський опозиціонер Ілля Пономарьов, який був єдиним у Держдумі, хто проголосував проти приєднання Криму до РФ, в інтерв’ю Гордону зазначив, що Україна втратила шанс на санкції проти нового складу парламенту Росії.

«В України був реальний шанс визнати новий склад Держдуми нелегітимним. Шанс, який офіційний Київ, судячи з усього, як і все інше, «благополучно» упустив. На цих виборах половина депутатів ішли за партійними списками в так званих єдиних федеральних округах, а половина – одномандатники. В один із федеральних округів був включений і Крим – окупована територія. Це означає, що 229 депутатів (225 за списками і четверо одномандатників) з погляду міжнародного законодавства були обрані з порушеннями», – зазначив Пономарьов, який переїхав жити до України.

Він нагадав, що звернення Верховної Ради України до світової спільноти з вимогою не визнавати законність виборів до Держдуми РФ було тільки щодо виборів на території анексованого Криму, а не в цілому щодо Росії.

«Україні треба було негайно вимагати від усіх західних союзників невизнання цієї Держдуми в цілому. Але Верховна Рада зажадала визнати нелегітимними лише тих депутатів, які пройшли від Криму. Вважайте це справжнім подарунком європейським політикам, вони тільки й чекали, щоб їх попросили про те, що вони легко виконають. Ну, не визнають вони чотирьох одномандатників від Криму, зате Держдуму в цілому визнають. Але ж Україна мала реальний шанс домогтися від Заходу персональних санкцій на весь склад нової Держдуми. Це був би сильний ляпас Росії. Але Київ цей шанс упустив», – наголосив політик.

Крім того, він зауважив, що рекордно низька з початку 2000 років явка виборців не випадковість, а «свідома стратегія» команди Путіна.

«Рекордно низька явка на цих виборах – свідома кремлівська стратегія. Ідея змінити виборчу систему і максимально «висушити» явку з самого початку належала першому заступнику глави Адміністрації Президента РФ Володіну. Він із нею впорався. Низька явка означає , що результати виборів визначаються голосами бюджетників. Більше того, Кремль весь час допомагав тим опозиціонерам, які так чи інакше транслювали скептичне відношення до цих виборів: мовляв, який сенс голосувати, все одно нічого не зміниться», – підкреслив екс-депутат Держдуми Росії.

За його словами, результати нинішніх виборів спрацювали на радикалізацію російського суспільства, а що менше політичне представництво потенційно протестних верств, то вища ймовірність вуличних виступів.

«У Росії традиційно безпечний спосіб протесту – проголосувати за ЛДПР. Ті, хто не хотів голосувати за «Єдину Росію» так само, як і за опозицію, проголосували за партію Жириновського. Але вся «опозиція» Жириновського зводиться тільки до гучних виступів на телебаченні та в Думі. У парламенті партією, яка більш-менш вирішувала питання ЖКГ і високих цін, була «Справедлива Росія», вона слугувала певним громовідводом і демпфером. Але тепер у них в Держдумі буде зовсім крихітна фракція, в якій практично немає депутатів, здатних працювати з виборцями», – резюмував Пономарьов.

Дякуємо, Акцент.